Historie

Historie

Teddy medvídekPlyšová zvířátka jsou vyráběny už velice dlouhou dobu. Nejdříve k jejich výrobě byly využívány různé materiály jako plastové kuličky, sláma, bavlna a další.

V roce 1880 začala Margarette Steiffová šít ze zbytků látky pro své synovce a neteře plyšové slony. Tato zvířátka se stala okamžitě velmi populární a tak je paní Steiffová začala prodávat. Poptávka ovšem byla velmi vysoká a tak v roce 1880 vznikla v Německu firma Steiff, jež se stala prvním komerčním výrobcem plyšových hraček. Výroba plyšových hraček však probíhala dávno předtím, než firma Steiff vznikla. V domácnostech se vyráběly už od roku 1830. K jejich výrobě se používaly různé kousky oblečení a jiných materiálů, které měla rodina k dispozici. Matky, které byly zběhlé v šití, dokázaly ušít nejen plyšovou hračku, ale také obleček na ní.

Plyšová kočička sedícíNejvětší rozmach plyšových hraček, především pak plyšových medvídků, nastal v roce 1903 v Americe. V té době byl americkým prezidentem Theodore Roosevelt, po němž získal plyšový medvídek své jméno. Teddy. A jak k tomu vlastně došlo? V roce 1902 se objevila karikatura tohoto významného prezidenta jako vášnivého lovce medvědů, který se však zdráhal zabít malé medvídě. Právě tato karikatura dala podnět k výrobě plyšových medvídků Teddy. I když se prezident Roosevelt nějakou dobu zdráhal, nakonec se stal kmotrem této hračky, kterou si oblíbil celý svět. Krátce na to vznikla ve Spojených státech amerických první továrna na výrobu plyšových medvídků.

Někomu to může přijít neuvěřitelné, ale plyšoví medvídci hráli důležitou roli ve změně názorů na rovnost pohlaví dětí. Totiž až do konce 19. století se hračky dělily na dívčí a chlapecké. Pro kluky to byla různá dřevěná auta, vláčky a míče. U holčiček pak převládaly panenky. Plyšový medvídek se tedy stal hračkou, která byla určena pro holky i kluky.

O webu

Naše webové stránky jsou věnovány oblíbeným plyšovým hračkám. Ty mají rádi jak malé děti, tak i dospělí. Plyšové hračky totiž bývají často předmětem sběratelů. Na stránkách se dozvíte něco zajímavého z historie těchto hraček, jak by se měly prát a mnoho dalšího. Pokud chcete své děti bavit a zároveň vzdělávat, pak jsou vhodní především vzdělávací plyšáci.  Chcete-li v zimě zahřát, nebo v létě ochladit, jsou pro vás vhodní hřejiví plyšáci. To vše a mnohem více se dozvíte právě zde!